Naujienos ir renginiai

Trisdešimtų PDR metų puikioji staigmena – Neringos Butnoriūtės ir Andriaus Jakučiūno sudaryta PDR apdovanojimų istorinė saga „Jotvingių šutvės reikalai: laudacijos ir kiti pa(si)garbstymai“ (dizaineris – Tadas Karpavičius), kurioje – visos PDR skambėjusios laudacijos, ištraukos iš laureatų kalbų, interviu nuotrupos, interviu su laudacijų autoriais, poetiniai tekstai, PDR terminų žodynėlis, pasalūniškai makete likusios klaidos ir kiti šaunūs dalykėliai.

Šių metų Poetinis Druskininkų ruduo ypatingas. Dėl to, kad trisdešimtas ir dėl to, kad specialiai dėl festivalio grįžta žmonės iš tolybių. Kaip Kun. dr. Valdas Aušra, Sandra Avižienytė ir Linas Umbrasas grįžta iš Jungtinių Amerikos valstijų. Jie dalyvaus susitikimuose su Druskininkų mokiniais, skaitys vakaro skaitymuose penktadienį bei vieno mėgstamiausio eilėraščio skaitymuose šeštadienį M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje Druskininkuose.

„Pamenu, Meksikos indėnai nenorėdavo, kad fotografuočiau jų vaikus. Nukreipdavo į šalį veidus, kai nutaikydavau į juos fotoaparato objektyvą. Iki šiol majai tiki, kad fotografavimas pažeidžia, netgi pasiglemžia žmogaus sielą, sujaukia dvasios ramybę.“

Jotvingių premiją šiemet pelnė Ramūnas Kasparavičius už kūrybos rinktinę ,,Poezija“, aprėpiančią visą poetinę rašytojo kūrybą, jos raidą ir diaugiabriauniškumą.

Skaitymais Slovėnijos festivalyje "Dnevi poezije in vina" (Poezijos ir vyno dienos) rugpjūčio mėnesį Ramunė Brundzaitė užbaigė lietuviškos poezijos šių metų sezoną Versopolio festivaliuose. Šie metai mums buvo ryškūs: kovą festivalyje "Goranovo proljeće" (Gorano pavasaris) Kroatijoje dalyvavo poetė Indrė Valantinaitė, ji taip pat buvo pakviesta į liepą Jungtinėje Karalystėje vykstantį Ledburio poezijos festivalį. Pas kaimynus, Gdansko festivalyje "Odnalezione w tłumaczeniu" (Atrasta vertime) balandžio mėnesį dalyvavo poetė Agnė Žagrakalytė.

Tarptautinis literatūros festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ spalio 2-7 dienomis vyks jau trisdešimtą kartą.

Jotvingių premijos komitetas iki 2019 m. rugsėjo 9 d. priima kandidatūrų 2019 metų Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijoms gauti siūlymus.

Tarptautinis literatūros festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ šiemet vyks trisdešimtą kartą, tad laukia ne tik geras kaip visada festivalis Vilniuje ir Druskininkuose spalį, bet ir susitikimai, pažintys, dirbtuvės vaikams, renginiai, kurie galbūt taps tradicija.

2019 Birželio 03

30-asis PDR

Kornelijus Platelis

„PDR, PDR! Geriau nerasi, nes geriau tai niekur nėr!“ – Artūro Valionio žodžius dainuoja Liana Ruokytė humoristiniame PDR himne.

Šių metų Gdansko literatūros festivalyje „Atrasti vertime“ (Odnalezione w tłumaczeniu) VERSOPOLIO skaitymuose dalyvavo poetė Agnė Žagrakalytė.

Tekstas ir nuotraukos: Justė Gadliauskaitė

Šiemet Vilniaus knygų mugėje būta ypač daug poezijos renginių. Net trys – tarptautinio literatūros festivalio “Poetinis Druskininkų ruduo” organizuojami renginiai.

Net trys tarptautinio festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo“ organizuojami renginiai šiemet Vilniaus knygų mugėje! Dar vieną poezijos renginį su mūsų festivalio vėliava turės Klasikų asociacija.

Metai dar tik prasidėjo, o mes sulaukėme jau trijų VERSOPOLIO festivalių kvietimų Lietuvos poetams.

Likus savaitei iki 29-ojo tarptautinio literatūros festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo“, šiandien skelbiamos Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijų laureatės.

Jotvingių premijos komisija iki 2018 m. rugsėjo 10 d. priima kandidatūrų 2018 metų Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijoms gauti siūlymus.

Liepos 1 ir 2 dienomis Vilniuje ir Kaune lankėsi Naujosios Zelandijos poetė Hera Lindsay Bird. Tai vienas pirmųjų susitikimų, kurie festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo“ kontekste bus dažnesni. Turime planų pasikviesti įvairių poetų ir organizuoti su jais susitikimus ne tik Vilniuje ar Druskininkuose, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

29-ąją Poetinio Druskininkų rudens vasarą pradedame su nauja interneto svetaine, kurios tikslas nėra vien tik būti.

Liepos 1 ir 2 dienomis Lietuvoje viešės Naujosios Zelandijos poetė, „New Generation“ premijos laureatė Hera Lindsay Bird. 2016 metais ji debiutavo eilėraščių rinkiniu „Hera Lindsay Bird“, kuris tuoj tapo populiarus ir buvo išpirktas.

MŪSŲ PARTNERIAI

 

Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos Respublikos kutūros ministerija
EU: Creative Europe
Versopolis
Dainava