2019 sausio 16

Šiemet VERSOPOLIO festivaliuose – trys Lietuvos poetės

Metai dar tik prasidėjo, o mes sulaukėme jau trijų VERSOPOLIO festivalių kvietimų Lietuvos poetams.

Siemet VERSOPOLIO festivaliuose trys Lietuvos poetes 2Indrė Valantinaitė

Šių metų kovą į poezijos festivalį Goranovo proljeće Kroatijoje pakviesta poetė Indrė Valantinaitė. Festivalis vyksta Kroatijos sostinėje Zagrebe ir viename pajūrio mieste, kuris kasmet keičiasi. Pas kaimynus, į Gdansko festivalį Odnalezione w tłumaczeniu, kuris vyks balandį, pakviesta poetė Agnė Žagrakalytė. O rugpjūtį poetė Ramunė Brundzaitė dalyvaus Slovėnijos festivalyje Dnevi poezije in vina, kurio organizatoriai ir buvo pagrindiniai projekto VERSOPOLIS įkvėpėjai ir pradininkai.

Versopolio kvietimu Ramunė jau dalyvavo poezijos festivaliuose Parole Spalancate Genujoje (Italija) ir Hausacher Lese Lenz Hausache (Vokietija), Indrė – festivaliuose Literature & Wine Kremse (Austrija) bei Parole Spalancate Genujoje (Italija). Per ketverius metus keturiolika Lietuvos poetų dalyvavo įvairiuose Versopolio festivaliuose, jų poezija išversta į dešimt kalbų – nuo lenkų iki kroatų, nuo prancūzų iki vokiečių.

Nuo 2014 metų veikiančioje VERSOPOLIO poezijos platformoje jau dalyvauja keturiolika Lietuvos poetų, šiemet festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ nominavo dar tris poetus. Platformai priklauso penkiolika Europos festivalių, tačiau kasmet prisijungia nauji festivaliai – partneriai iš kitų Europos šalių. Kiekvienas dalyvaujantis festivalis nuo šių metų turi nominuoti ne tik savo šalies poetus, bet ir bent vieną poetą, atstovaujantį platformoje nedalyvaujančią šalį. Mūsų pasirinkimas šiemet – 2018 metų Jaunojo jotvingio premijos laureatė Greta Ambrazaitė, poetas Mantas Balakauskas ir Latvijos poetas Krišjānis Zeļģis, kurį nuominavome bendradarbiadami su Latvijos intravertais, su organizacija latvianliterature.lv.

Visi platformos VERSOPOLIS poetai: https://www.versopolis-poetry.com/poets

Mūsų fb: https://www.facebook.com/versopolis/

MŪSŲ PARTNERIAI

 

Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos Respublikos kutūros ministerija
EU: Creative Europe
Versopolis
Dainava