2019 rugsėjo 23

Ugnės Žilytės paroda „Pieštas poetas“

Ugnes Zilytes paroda Piestas poetas 02

„Pamenu, Meksikos indėnai nenorėdavo, kad fotografuočiau jų vaikus. Nukreipdavo į šalį veidus, kai nutaikydavau į juos fotoaparato objektyvą. Iki šiol majai tiki, kad fotografavimas pažeidžia, netgi pasiglemžia žmogaus sielą, sujaukia dvasios ramybę. Bet kai piešiu portretą, irgi jaučiuosi, lyg braučiausi į portretuojamojo vidinį pasaulį. Būna, vėliau sutinku žmogų, kurio veidą esu piešusi, pamatau pirmą kartą gyvai – o atrodo, lyg jau seniai jį pažinočiau. Keistas intymumo jausmas. Kartą sekiojau Donatą Petrošių „Lidle“, kad įsitikinčiau, ar gerai jį „pagavau“ iš trijų ketvirčių. O Litmenio šventėje negalėjau liautis žvilgčiojusi į Mariaus Buroko profilį: tikrinau, ar panašus į tą, kurį nupiešiau.

Portreto žanras, kaip poezija literatūroje, turbūt labiausiai leidžia peržengti ribą, skiriančią žmogaus atvaizdą ir vidų. Kartais net nejauku, kai jaučiuosi tarsi žinanti daugiau, nei man priklausytų.“ (Ugnė Žilytė)

 

Ugnė Žilytė gimė 1979 m. Vilniuje. 1997 m. baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų  mokyklą, grafikos specialybę. Vilniaus dailės akademijoje studijavo grafiką – estampą, 2004 m. įgijo menų magistro laipsnį. Dėsto akademinį piešimą ir grafiką Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų  mokykloje, kultūros savaitraščio „Literatūra ir menas“ dailininkė. Lietuvos dailininkų sąjungos narė, nuo 2016 m. LDS Tarybos narė. Dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje nuo 2001 m., grafikos meno bienalių ir kitų konkursų laureatė.
Kuria estampą, daugiausia ofortus ir sausąsias adatas.

 

Į parodą kviečiame spalio 4 d., penktadenį, 16 val.
Centras „Dainava“, „Aušrinės“ salės vestibiulis.

 

MŪSŲ PARTNERIAI

 

Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos Respublikos kutūros ministerija
EU: Creative Europe
Versopolis
Dainava