2020 rugsėjo 29

Skelbiami Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijų laureatai

Alvydas Šlepikas ir Ieva Toleikytė Alvydas Šlepikas ir Ieva Toleikytė

Jau kitą savaitę, spalio 7 dieną, prasidės tradicinis, 31-asis tarptautinis literatūros festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“. Šiandien skelbiame Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijų laureatus.

Jotvingių premijos komiteto sprendimu Jotvingių premija šiemet skiriama poetui, rašytojui Alvydui Šlepikui už jo eilėraščių rinktinę „Mano tėvas žūsta“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019).

Jaunojo jotvingio premija skiriama poetei, rašytojai ir vertėjai Ievai Toleikytei už eilėraščių knygą „Raudonas slidus rūmas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020).

Abiejų knygų dailininkė Deimantė Rybakovienė.

Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijų laureatai bus apdovanoti tarptautiniame literatūros festivalyje „Poetinis Druskininkų ruduo“, Druskininkuose, centre „Dainava“ spalio 10 dieną, 19 val.

Pagrindinį Poetinio Druskininkų rudens prizą – Jotvingių premiją – 1985 metais įsteigė Sigitas Geda. Tais metais Sigito Gedos įsteigtą premiją gavo poetas Kornelijus Platelis už eilėraštį „Jotvingių malda šuoliuojant į priešą“. Prasidėjus Poetiniams Druskininkų rudenims 1990 metais, Sigitas Geda sutiko susieti savo premiją su festivaliu. Šiais metais bus įteikiama jau 36-oji Jotvingių premija ir 23-oji Jaunojo jotvingio premija.

A Slepikas Mano tevas zusta
A Slepikas Mano tevas zusta

MŪSŲ PARTNERIAI

 

Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos Respublikos kutūros ministerija
EU: Creative Europe
Versopolis
Dainava