Tekstai

29-ojo tarptautinio poezijos fetivalio „Poetinis Druskininkų ruduo 2018“ tema – „Poezija: triukšmas ir įniršis“.

Tačiau čia, šiuose tekstuose, poezijoje telpa viskas. Skaitykite!

Tekstai

Rimantas Kmita

Jeigu nebūčiau kritikas, būčiau
Palimpsestas Kornelijaus Platelio knygai „Įtrūkusios mėnesienos“, perskaitytas knygos pristatymo metu Rašytojų klube.

Giedrė Kazlauskaitė

Apie per metus (nuo 2017 -ųjų PDR iki šių metų festivalio) išėjusias lietuvių poezijos knygas - poetės, eseistės, kritikės, kultūros laikraščio “Šiaurės Atėnai” vyr. redaktorės Giedrės Kazlauskaitės akimis.

Kornelijus Platelis

Iš Jotvingių premijos istorijos: pirmoji Jotvingių premija - už vieną eilėraštį!

1985 m. Sigito Gedos įsteigtą premiją gavo poetas Kornelijus Platelis už eilėraštį „Jotvingių malda šuoliuojant į priešą“. Artėjant PDR ir šių metų Jotvingių premijos laureato (-ės) paskelbimo akimirkai, prisiminkime pirmąja premija apdovanotąjį tekstą.

Ramunė Brundzaitė

Triukšmas ir įniršis Druskininkuose

„Metų laikai – tikroji poezijos priežastis,“ – kartą pasakė vienas rašytojas. Lietuvoje, kur metų laikai ryškūs kaip jų iliustracijos vaikiškose knygelėse, o temperatūra svyruoja nuo minus iki plius trisdešimties, tas tikrai justi. Net literatūrinių festivalių pavadinimuose: „Panevėžio žiema“, „Poezijos pavasaris“, „Šiaurės vasara“ ir „Poetinis Druskininkų ruduo“.

Danae Sioziou

„Esu ir būsiu visų pirma skaitytoja“

Danajė Sioziou (Danae Sioziou, Δανάη Σιωζίου) gimė 1987 m. Augo Karlsruhėje, Vokietijoje, ir Kardicoje, Graikijoje. Studijavo anglų filologiją, kultūros vadybą ir Europos istoriją. Šiuo metu dirba ir gyvena Atėnuose. Su šia „Poetinio Druskininkų rudens 2018“ viešnia kalbasi Elžbieta Banytė.

Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė

Triukšmas gali būti puiki žaliava kūrybai, tačiau tam, kad suvoktum, ką jis duoda, kur link veda ir kokią tikrąją žinią neša, reikia tylos - patekti į uragano centrą ir tada įsiklausyti. Dažnai tikroji žinia nėra ta, kuri garsiausiai iššaukiama.

Dovilė Kuzminskaitė

Visi mes esame triukšmas. Esame dūzgiantys, amžinai tiksintys vidiniais mechanizmais, šlamantys, sąveikaujantys su savimi, su kitais, tykiai išsikraunantys arba sprogstantys tarsi uždelsto veikimo bombos. Neršiame, naršome, nirštame.

Lina Buivydavičiūtė

Labai banalu – bet ką gi – šio PDR tema – man pirmiausia TAS romanas. Tas, kurį skaitydama ištisai linkčiojau galva.

MŪSŲ PARTNERIAI

 

Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos Respublikos kutūros ministerija
EU: Creative Europe
Versopolis
Dainava