Poetai apie festivalį

Daug ar mažai tie trisdešimt praėjusių "Poetinio Druskininkų rudens" metų? Ką patys poetai atsimena labiausiai, kas jiems yra festivalis ir ko jame galima tikėtis?

Ketvirtadienis, 27 birželio 2019

Dainius Dirgėla: Poetų Draugijos Rekolekcijos

Tekstai Dainius Dirgela Poetu Draugijos Rekolekcijos large

Džojos Barysaitės nuotraukoje – SVETIMI 1991 m. PDR.

 

Kelintais metais į festivalyje dalyvauta pirmąkart? Koks jis buvo?

Pirmasis kartas buvo pirmasis PDR 1990 m. Važiuota ekspromtu maršrutiniu autobusu Vilnius – Druskininkai kartu su kitais poetų grupės SVETIMI nariais, miegota gyvųjų klasikų kambariuose jiems nežinant, valgyta jų duona ir gertas jų vynas...

Kas yra PDR?

Kiek poetų, tiek ir nuomonių. Vienas iš PDR šifrų galėtų būti kad ir POETŲ DRAUGIJOS REKOLEKCIJOS.

Tik skirtingai nuo bažnytinės tradicijos šios rekolekcijos – gerokai spalvingesnės, kitaip atskleidžiančios poetinio Dangaus ir Žemės, Rojaus ir Pragaro santykius.

Smagiausias nuotykis / įvykis / nutikimas?

Nuotykių, įvykių ir nutikimų būta apsčiai. Kad ir Alvydo Šlepiko šerkšnu padengti ilgi plaukai;

arba miškelyje rasta lapės kaukolė, kuri vėliau tapo SVETIMŲ trumpai teiktos premijos ASINUS AT LYRAM prizu; Valkininkų geležinkelio pervažoje sugędęs autobusas ir kito autobuso laukimas Valkininkų parduotuvėje (o, ikiveryginiai laikai!)...

Kokios keisčiausios girdėtos nuogirdos apie festivalį?

Kiekviena karta ir net kiekvienas poetas ar šiaip PDR stebėtojas apie festivalį turi susikūręs savo legendą, geriausių nuogirdų rinkinį ir t.t.

Labiausiai per šiuos metus įsiminęs poetas,-ė / eilėraštis (o gal keli)

Kadangi man pačiam patinka PDR anoniminių eilėraščių konkursai, tai kasmet įdomu būti Anonimu ir kartu matyti, kad tie kiti Anonimai dažnai būna tie patys, pvz., Kornelijus Platelis, Antanas A. Jonynas, Sara Poisson, Gytis Norvilas, Aivaras Veiknys ir t.t.  Iš šių anoniminių eilėraščių konkursus laimėjusių tekstų per tiek metų galima būtų sudaryti alternatyvųjį PDR almanachą, kuris tekstų kokybe tikrai nebūtų prastesnis už tradicinius PDR almanachus.

Festivalis veikia „pasidaryk pats“ principu – poetai dažnai čia ką nors daro. Ko teko imtis per dalyvavimo festivalyje metus?

Kartu su poetų grupe SVETIMI kadaise teko prisidėti prie PDR 1992 m. programos kūrimo ir dalyvių kvietimo. O šiaip išbandytos visos PDR įmanomos būsenos – dalyvio, pusdalyvio, padalyvio ir nedalyvio.

Trisdešimt metų – ar čia daug festivaliui?

Festivaliui – nedaug. Poetui – daug. Gal todėl ne visuose ir teko pabuvoti.

Paburkime: kas toliau?

PDR – ir toliau PDR. Nuolat kintantis (nauji užsienio svečiai, nauji renginiai, naujos geografinės erdvės ne tik Druskininkuose) ir kartu nekintantis (kol dar plaka ŠIRDELĖ...)

 

 

 

MŪSŲ PARTNERIAI

 

Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos Respublikos kutūros ministerija
EU: Creative Europe
Versopolis
Dainava