Poetai apie festivalį

Daug ar mažai tie trisdešimt praėjusių "Poetinio Druskininkų rudens" metų? Ką patys poetai atsimena labiausiai, kas jiems yra festivalis ir ko jame galima tikėtis?

Pirmadienis, 01 liepos 2019

Kęstutis Navakas: „Kas toliau? Kitas PDR“

Tekstai Kestutis Navakas Kas toliau large

Nuotrauka: 1996 m. Poetinis Druskininkų ruduo

Kelintais metais į festivalyje dalyvauta pirmąkart? Koks jis buvo?

Dalyvauju nuo kokio antrojo. Koks jis buvo visiškai nepamenu. Antikos laikai.

Kas yra PDR?

Tai didžiausia pasaulyje nesąmonė. Tuo pačiu – smagiausia ir prasmingiausia.

Smagiausias nuotykis / įvykis / nutikimas.

Apie juos galima knygą parašyt. Jausmas, kai užmiegi vienur, o atsibundi visai kitur: dairaisi ir nieko nesupranti. Ėjimas su literatūrologu vėlią naktį butelio. Butelio neradome, atsigulėme važiuojamojoje dalyje ant asfalto ir galvojame ką daryti. Girdime kažkur šurmulį – vestuvės, pasirodo. Užeiname, pasveikiname jaunuosius, gauname pavalgyt ir išgerti, bet kai bandome nugvelbti butelį nuo stalo, esame demaskuojami ir išgrūdami. Grįždami pamatome damą su krepšiais, kuri neturi kur nakvoti. Pasikviečiam. Priartėjus prie laikinųjų gulyklų, tarpdury rūkęs V.Rubavičius kad suspiegs: Mergų atveda! Dama krepšius į rankas ir bėgte į tamsą. Gerai, kad neįkrito į netoliese iškastą griovį, nes jame jau miegojo neseniai įkritusi žinoma poetė. Miesto restoranas, kuriame valgydavom. P.Brūveris pavėluoja ir neranda kur sėstis. Bando vienur, bando kitur, nuo visur nuvejamas. Burba nepatenkintas: Ai, tie lietuviai. Pavalgyt niekur negausi, o į snukį – ant kiekvieno kampo. Supykus ant merginos, sėdimas į mašiną pirmą nakties ir aklas lėkimas beveik iki Varėnos. Po to apsisukau ir grįžau – ko man toj Varėnoj? Ir apskritai – PDR merginos. Nubundi paryčiais ir niekaip nesupranti kas čia šalia miega, nes matai pirmą kartą. Ak, ta nostalgija.

Kokios keisčiausios girdėtos nuogirdos apie festivalį?

Kad visi prisigeria ir puola mušti blaivius. Nežinau, blaivus ten niekad nebuvau. Negeriančių nemušiau. Pletkai.

Labiausiai per šiuos metus įsiminęs poetas,-ė / eilėraštis (o gal keli)

Visi ir visos. Kiekvienas/-a savo vietoj.

Festivalis veikia „pasidaryk pats“ principu – poetai dažnai čia ką nors daro. Ko teko imtis per dalyvavimo festivalyje metus?

Parašydavau po parodiją kiekvienai festivalio temai. Esu parašęs net pjesę, su dideliu užmoju suvaidintą. Itin įsiminė festivalio simboliu įmanomas skelbti Kornelijus Jazbutis, kuris nieko nesuprato ką vaidina, bet suvaidino genialiai. Vienais metais festivalio aukcione nusipirkau žinomos literatės triusikus. Kitais iškėliau savus ant vėliavos stiebo. Dar kitais ant to stiebo dvi poetės iškėlė liemenuką. Manau, tai taps gražia festivalio tradicija.

Trisdešimt metų – ar čia daug festivaliui?

Pats tas.

Paburkime: kas toliau?

Kas toliau? Kitas PDR.

 

 

 

MŪSŲ PARTNERIAI

 

Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos Respublikos kutūros ministerija
EU: Creative Europe
Versopolis
Dainava