2019 rugsėjo 12

Platforma VERSOPOLIS: kur ir kaip gyvena poezija?

Skaitymais Slovėnijos festivalyje "Dnevi poezije in vina" (Poezijos ir vyno dienos) rugpjūčio mėnesį Ramunė Brundzaitė užbaigė lietuviškos poezijos šių metų sezoną Versopolio festivaliuose. Šie metai mums buvo ryškūs: kovą festivalyje "Goranovo proljeće" (Gorano pavasaris) Kroatijoje dalyvavo poetė Indrė Valantinaitė, ji taip pat buvo pakviesta į liepą Jungtinėje Karalystėje vykstantį Ledburio poezijos festivalį. Pas kaimynus, Gdansko festivalyje "Odnalezione w tłumaczeniu" (Atrasta vertime) balandžio mėnesį dalyvavo poetė Agnė Žagrakalytė.

PDR30

Nors Versopolio festivaliuose šiemet jau įvyko visi skaitymai, kuriuose poezija skambėjo ir lietuviškai, Versopolio poezija dar nesibaigia. Festivalyje „Poetinis Druskininkų ruduo“ spalio 2-7 dienomis dalyvaus keturi Versopolio poetai: Monika Herceg iš Kroatijos (vertėjas Antanas A. Jonynas), Natalia Malek iš Lenkijos (vertėjas Vytas Dekšnys), Jacob Polley iš Jungtinės Karalystės (vertėjas Dominykas Norkūnas), ir Nyk de Vries iš Nyderlandų (vertėjas Dominykas Norkūnas). Poetai skaitys VERSOPOLIO skaitymuose Druskininkuose šeštadienį ir baigiamajame PDR vakare Vilniuje sekmadienį. Pagrindiniuose festivalio skaitymuose dalyvaus Versopolio poetė Greta Ambrazaitė, 2018 metų Jaunoji jotvingė.

Savaitė iki festivalio interneto svetainėje versopolis.com bus skirta tekstams apie Lietuvą: penkios dienos – penki tekstai. Visus šiuos tekstus lietuvių kalba bus galima rasti pdr.lt svetainėje. Lietuviškosios savaitės redaktorius – Marius Burokas – poetas, vertėjas, elektroninio žurnalo vilniusreview.lt redaktorius ir vienas pagrindinių Poetinio Druskininkų rudens žmonių, jau ne pirmus metus iš eilės drauge su Vytu Dekšniu sudarantis PDR almanachą. Į almanacho pristatymą kviečiame spalio 2 d., 18 val. bare „Paviljonas“, Pylimo g. 21B, Vilnius

Gruodį Lietuvoje viešės visų platformos VERSOPOLIS partnerių festivalių organizatoriai net iš penkiolikos Europos šalių.

Festivalio ir platformos VERSOPOLIS pagrindiniai rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Europos Komisijos programa „Kūrybiška Europa“.

Daugiau informacijos: www.versopolis.com

Festivalio programa: http://pdr.lt/lt/festivalis/programa

 

 

Platforma VERSOPOLIS 03

Platforma VERSOPOLIS 04

Platforma VERSOPOLIS 05

MŪSŲ PARTNERIAI

 

Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos Respublikos kutūros ministerija
EU: Creative Europe
Versopolis
Dainava