2018 birželio 21

Hera Lindsay Bird Lietuvoje

Hera Lindsay Bird Lietuvoje Hera Lindsay Bird

Liepos 1 ir 2 dienomis Lietuvoje viešės Naujosios Zelandijos poetė, „New Generation“ premijos laureatė Hera Lindsay Bird. 2016 metais ji debiutavo eilėraščių rinkiniu „Hera Lindsay Bird“, kuris tuoj tapo populiarus ir buvo išpirktas.

Vėliau knyga buvo išleista ir Didžiojoje Britanijoje. 2018 metais Hera Lindsay Bird išleido knygą „Išlepink mane į pragarą ir atgal“ ("Pamper Me to Hell & back").

Hera Lindsay Bird pripažįsta, kad jos poezijoje esama kartos ženklų, iš jų ryškiausi – nuorodos į XX a. 10 dešimtmetį. Rhiannon Lucy Cosslett: „Vertinu jos eilėraščius, nes juose nėra nė lašo pretenzijos, be to, kartais jie žavingai, tiesiog gardžiai kvaili, kaip ir dauguma kankinančių, intensyvius jausmus sukeliančių gyvenimo akimirkų“.

Šių metų festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo“ tema „Poezija: triukšmas ir įniršis“. Heros Lindsay Bird poezija buvo vienas iš šių metų temos įkvėpimų.

Liepos 1 d. 18 val. Įvyks susitikimas su Hera Lindsay Bird Vilniuje, Šiuolaikinio meno centro skaitykloje. Susitikime dalyvaus poetė, literatūros kritikė, taip pat ir Heros tekstų vertėja Virginija Cibarauskė ir poetas, vertėjas Rimas Užgiris.

Liepos 2 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyksiančiame susitikime poetė skaitys savo eiles ir įvairiais klausimais – nuo meilės iki meno, nuo Monikos iki Heideggerio – diskutuos su publika. Renginį moderuos eseistė, kino kuratorė Paulina Drėgvaitė.

Susitikimai nemokami, jie vyks anglų kalba.

Daugiau šioje kategorijoje: « 30-asis PDR Hera Lindsay Bird Vilniuje »

MŪSŲ PARTNERIAI

 

Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos Respublikos kutūros ministerija
EU: Creative Europe
Versopolis
Dainava